rozhovor se Xavim

5. července 2008 v 11:14 | wendulka |  Xavi Hernandéz

Xavi: Naše vítězství je dobré pro fotbal

Španěl Xavi byl zvolen nejlepším fotbalistou letošního evropského šampionátu, ale tvrdí, že stejně tak se jím mohl stát kterýkoliv jeho spoluhráč. Zprávu přinesla ve středu agentura Reuters.
"Španělské vítězství na mistrovství Evropy udělalo fotbalu dobrou službu," řekl španělský záložník Xavi deníku El País. Hned devět hráčů španělského mužstva se dostalo do třiadvacetičlenného výběru turnaje. Sportovní komise UEFA pochválila Španělsko za otevřené a útočné pojetí hry.

"Ocenili celé naše mužstvo a já jsem byl ten šťastlivec, kterého vybrali jako nejlepšího. Ale klidně to mohl být někdo další z našeho mužstva," tvrdil Xavi.

Barcelonský záložník připravil i jediný gól finále, když vyslal kolmici na Torrese a ten si poradil se dvěma obránci i brankářem Lehmannem. Xavi Hernández však chválí především kouče Aragonése. "Zaslouží si uznání, tenhle tým tvořil dlouho a zvolil pro nás ideální styl hry, se kterým jsme vyhráli. Myslím, že fotbalu jsme prokázali dobrou službu, protože jsme ukázali, že když máte talent, můžete vyhrát," dodal Xavi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama