Španělsko forever...

Real Madrid vs. Valencia 2:3

18. srpna 2008 v 17:39 | wendulka |  ŠPANĚLSKÁ LIGA

Takže Real prohrál z Valencií 2:3....V obou týmech nastoupili reprezentanti Španělska - Casillas a Ramos (REAL), Albiol, Villa a Silva (VALENCIA)....David Villa, nejlepší střelec EURA 2008, dal dokonce gól a pomohl tak k výhře nad týmem Madridu....Našla sem vám na netu průběh a důležité informace o utkání a také pár fotek, bohužel víc sedm jich nenašla:-( Tak aspoň tolik....mějte se

Španělsko včera večer odstartovalo letošní sezónu. V prvním soutěžním utkání se představil vítěz Copa del Rey z Valencie a loňský mistr La Ligy Real Madrid. Ve velmi pěkném prvním zápase zvítězila zaslouženě Valencia 3:2 a vytvořila si tak dobrý základ pro odvetu, která se uskuteční na San Bernabéu příští týden.
I. POLOČAS
Ne zcela zaplněný stadion Mestalla, se kterým by se Netopýři měli za rok rozloučit, sledoval opatrný začátek plný nepřesných přihrávek a kombinací. Již ve třetí minutě "šteloval" svou pravačku Rubén Baraja, ale jeho střela mířila nad branku Ikera Casillase. O dvě minuty později již ikona Blancos zasahovat musela, když v posledních dnech velmi diskutovaná postava Joaquín Sanchéz odcentroval na Davida Villu, který ze značky pokutového kopu nedokázal překonat Casillase, jenž se zaskvěl výborným reflexivním zákrokem. Valencia měla v úvodních minutách navrch, tlačila se do útoku. První branku utkání si mohl připsat Michel Salgado, jenž nešťastně tečoval Matův centr. Opět zde však byla hráz v podobě Ikera Casillase, který bravurně konečky prstů vytáhl na roh.
Real se v úvodní desetiminutovce nemohl prosadit, často kazil přihrávky a vázla kombinace. Paradoxně to však byl Real, který jako první udeřil. Ve třinácté minutě našel skvělým přenesením hry Rubén de la Red holandského ostrostřelce Ruuda van Nisterlooye, který po výborném zpracování neméně dobře vystřelil z rohu malého vápna přízemní střelou ke vzdálenější tyči - 0:1. Valencii vzala branka vítr z plachet a právě Blancos byli těmi, kteří se rázem tlačili do útoku. V této fázi hry byl vidět agilní Rafael van der Vaart, který dnes operoval spíše na pravém křídle. Ovšem na více než jednu střelu mířící do náruče zatím nespokojených fanoušků na horní tribuně se Madrid nezmohl.
Ve 23. minutě fauloval na rohu vápna stoper Javi Garcia Matu. Joaquín si postavil míč a nepříjemně ho kroutil k brance, kde se ho pokusil nakonec ramenem tečoval Alexis. Míč však o dva metry minul branku. Obraz hry se na deset minut změnil - nepřicházely žádné vyložené příležitosti, hra se začala kouskovat. Ve dvaatřicáté minutě však zahrozili hosté. De la Red z levé strany odcentoval a pouze nedohoda mezi hlavičkujícím Vaartem a Robinhem zabránila brance.
Závěr poločasu již nabídl fotbal nahoru a dolů. Vsítit branku mohli nejprve domácí, když David Silva orazítkoval břevno. První poločas byl za námi, nabídl pěknou podívanou. Předváděnou hrou více nadchla Valencia, hlavně pak pravý obránce Miguel, který paralizoval Robinha, a Mata, jenž zásobil svými centry oba Davidy v útoku Los Ché. Přesto těmi veselejšími byli hráči hostí.
II. POLOČAS
Do druhé půle vstoupili Netopýři ve velkém stylu, hrnuli se do ofenzívy, ovšem v posledních fázích chyběla finální přihrávka. O vyrovnání se postarala osa Valencie Baraja - Albelda - Silva - Mata. První jmenovaný vybojoval ve středu hřiště míč, nahrál na pravou lajnu rozběhnutému Davidu Albeldovi, který odcentroval. David Silva na penaltě přepustil přízemní centr na z druhé vlny nabíhajícího Juana Manuela Matu, který si po prvním dotyku nebral servítky a napral míč nártem do sítě. Vyrovnáno! Ve Valencii se rázem začaly dít věci. Útočná formace chytla druhý dech a na obranu hostů se valil jeden útok za druhým. Ochozy začly poprvé skandovat a pokřikovat. Rázem je na kopačkách Valencie lehkost a hlavně rychlost, kterou se prezentuje opět Mata, který si poradil se Salgadem, odcentroval a nikým nerušený a úplně volný David Villa hlavičkou z hranice malého vápna dostal domácí mužstvo do vedení - 2:1. Berndu Schusterovi se nelíbil výkon naprosto neviditelného Robinha a Salgada, proto je vystřídal. Přišel třetí holandský hráč v sestavě Realu Arjen Robben a Sergio Ramos. Unai Emery okamžitě reagoval stáhnutím Joaquína, kterého nahradil Pablo Hernandez. Hra byla střídáními značně rozkouskovaná a obě mužstva si nemohla vytvořit slibnou příležitost nebo možnost zakončit.
V 67. minutě pohrozil zpoza vápna dnes velmi dobře hrající Vaart, ale jeho střulu uklidnil ve svých rukavicích Timo Hildebrand. O minutu později utekl po levém kraji Arjen Robben, který výbornou přihrávkou pod sebe nalezl Ruuda van Nistelrooye, který bez problémů zakončil k levé tyči branky Los Ché - 2:2. V 73. minutě nebezpečně vystřelil levačkou Silva, jeho pokus však Casillas zneškodnil. Z následného protiútoku polechtal vnější stranu pravé tyče Hildebranda Raúl. Zanedlouho byl právě Raúl střídán, když předal kapitánskou pásku Gutimu. Po velmi dobrém výkonu odešel také střelec a asistent Mata, jehož nahradil Vicente. V 76. minutě se výborně uvolnil David Villa, přihrával před branku, kde na poslední chvíli hasil odkopem před Miguelem Diarra. Nově příchozí Hernandez se poté prezentoval střelou nad branku Ikera Casillase.
Běžela 80. minuta, když Vicente zavezl míč do vápna, narazil si se Silvou a i díky nedůrazu jinak spolehlivého Gabriela Heinzeho nedal z bezprostřední blízkosti Casillasovi šanci - 3:2. Tři branky dlouho tento matador v brance nedostal. V závěru utkání si již žádné mužstvo nevytvořilo vyloženou šanci, přičemž byl zápas dohrán s oboustrannou spokojeností.
Real si odváží cenné 2 vstřelené branky z hřiště soupeře, Valencie si pak připisuje důležité domácí vítězství. Nutno dodat, že zasloužené...