Španělsko forever...

Ze španělského Superpoháru se raduje Real Madrid

25. srpna 2008 v 13:08 | wendulka |  ŠPANĚLSKÁ LIGA

Iker, Sergio a De la red vyhráli s REALEM španělský SUPERPOHÁR !!!!!

Santiago Bernabéu zažil další magickou noc, fotbalisté Realu Madrid získali španělský Superpohár, když dokázali i bez dvou vyloučených hráčů nastřílet Valencii tři branky a po výsledku 4-2 smazat manko z prvního utkání, které prohráli 2-3.
Trenér Realu Madrid Bernd Schuster se rozhodl nepostavit Robinha, kterého při příjezdu na stadion počastovali fanoušci několika nevybíravými výrazy. Na jeho pozici se objevil Arjen Robben, což se později ukázalo jako klíčový tah. Sestava Valencie žádná překvapení nenabídla, byla shodná s tou, která se představila před týdnem na Mestalle.
Aktivněji začali domácí, ale dvě střely ze střední vzdálenosti dokázal Timo Hildebrand vyrazit. Na druhé straně skončil tečovaný centrovaný míč na boční síti Casillasovy svatyně. Valencia začala přebírat otěže zápasu, což vyústilo v úvodní branku z 33.minuty. Pohlednou kombinační akci zakončil střelou schovanou za dva obránce David Silva, Casillas pouze sledoval, jak míč zapadá k jeho levé tyči.
Ve 39.minutě "zajel" Rafael van der Vaart do Maty, což rozhodčí Iturralde González ocenil červenou kartou. Nizozemcova premiéra na San Bernabéu tak skončila velice brzy.
Krátce po změně stran zastavil Van Nistelrooyovu hlavičku Albiol za pomocí ruky, za což následovala kromě žluté karty také penalta. Tu Van Nistelrooy s přehledem proměnil. Také pro Van der Vaartova krajana však skončil duel předčasně, v 72.minutě po druhé žluté kartě opustil hrací plochu, když fauloval Rubéna Baraju.
Druhý poločas nabídl strhující fotbal, kde akce střídala akci, vynikal zejména Arjen Robben, jenž v několika případech zostudil Morrettiho. Domácí poslal do vedení Sergio Ramos v 76.minutě, když zblízka dorazil Diarrovu hlavičku, která skončila na břevně. To nebylo ze strany Blancos vše, o deset minut později Rubén de la Red nádherně využil nepřesného postavení Hildebranda přesnou střelou z 30 metrů. Netrvalo dlouho a skóre se opět měnilo, Higuaín vystihl špatnou malou domů Alexise, položil si německého brankáře a vyvolal na San Bernabéu vlnu euforie. Tu nezkazila ani brzká odpověď Fernanda Morientese, jenž si sám před Casillasem po krásné "ulici" Villy počínal chladnokrevně.
Valencia však na rozdíl jediné branky snížit nedokázala, z prvního titulu sezóny se tak radují hráči Bílého baletu. Real Madrid pokračuje ve výkonech posledních dvou let, ne vždy je přítomna kvalitní hra, ale odhodlání bojovat za každé situace zůstává. Valencia naproti tomu ukázala, že od loňské sezóny udělala velký pokrok, ovšem selhání v druhém poločase by si tak kvalitní tým neměl dovolit.
Real Madrid: Casillas; Sergio Ramos, Pepe, Henze, Torres (63.Drenthe); Guti (78.De la Red), Diarra, Van der Vaart, Robben; Raúl (79.Higuaín) a Van Nistelrooy.
Valencia: Hildebrand; Miguel, Albiol (81.Morientes), Alexis, Morretti; Joaquín (66.Vicente), Baraja, Albelda, Mata (66.Pablo Hernández); Silva a Villa.
Branky: 50.Van Nistelrooy (pen)., 76.Sergio Ramos, 85.De la red, 88.Higuaín - 33.Silva, 90.Morientes
Červené karty: 39.Van der Vaart, 72.Van Nistelrooy