Španělsko forever...

Racing - Real Madrid 0:2

22. září 2008 v 15:29 | wendulka |  ŠPANĚLSKÁ LIGA
Real Madrid zvítězil podruhé v řadě, na El Sardinero nedokázal Racing zareagovat na góly Rubéna de la Rede a Ruuda van Nistelrooye z druhého poločasu.
Bernd Schuster překvapil zařazením De la Rede do základní sestavy, v které chyběli Arjen Robben a Rafael van der Vaart. Zápas začal ve vysokém tempu, ale bez šancí. Nejlepším hráčem domácích byl už tradičně Jonathan Pereira, jenž mohl ve 40.minutě otevřít skóre, ale Casillas svůj tým zachránil. Hosté zahrozili v prvním poločase pouze De la Redem a Gonzalo Higuaínem, ale taktéž bez úspěchu. Krátce před odchodem do šaten se zranil Guti, kterého nahradil Van der Vaart.
Stav se pohnul krátce po změně stran. Standardní situace Racingu skončila zmatky před Casillasovou svatyní a brejkem vedeným Higuaínem, který si před půlící čárou skvěle předkopl míč kolem dvou obránců, pronikl do vápna, kde našel volného De la Rede, jenž po zemi překonal bezmocného Tońa.
Racing se snažil o vyrovnání více srdcem než hlavou. Dobrou možnost měl Tchité po rohovém kopu, ale míč poslal těsně vedle levé tyče. V době největšího tlaku domácích přišlo definitivní rozhodnutí z kopačky Ruuda van Nistelrooye. Nizozemec si pohrál s obráncem a přesnou střelou k bližší tyči nedal Tońovi šanci. Rozhodčí ještě přehlédl penaltový zákrok na Robbena, stav tak zůstal 2-0.
Real Madrid ani tentokrát nepřevedl žádné úchvatné fotbalové představení, ale díky tradiční přesné koncovce bez problémů zvítězil nad Racingem, který ukázal, jak moc bude postrádat Pedro Munitise...