Španělsko forever...

Španělsko - Arménie 4:0

14. září 2008 v 10:39 | wendulka |  ☺ Španělská reprezentace
Rekord Španělska, debut Bojana a posun Villy... Španělsko se vítězstvím nad Arménií stalo rekordmanem v počtu neprohraných kvalifikačních utkání v řadě. Bojan Krkic nastoupil v reprezentačním dresu poprvé a David Villa se dvěma góly posunul na sedmé místo historické tabulky španělských střelců. Už 37 kvalifikačních duelů čeká La Roja na přemožitele. O jeden zápas tak Španělé překonali rekord, který dosud patřil Německu. Posledním, kdo získal skalp Španělska v utkání tohoto typu, bylo Dánsko, které 31.března 1993 zvítězilo v rámci kvalifikaci o postup na mistrovství světa 1994 1-0. Španělská reprezentace také drží šňůru 25 neprohraných soutěžních či přátelských utkání. Navíc posledních 618 minut neinkasovala. Všechny série budou moci být prodlouženy 11.října, kdy se La Roja utká s Estonskem. Vysněného debutu v národním dresu se dočkal 18letý barcelonský mladíček Bojan Krkic, jenž se na hřiště dostal v 65.minutě. Nechybělo mnoho a mohl se zapsat do listiny střelců. "Jsem šťastný, splnil se mi sen. Vždy jsem měl jasno, že chci reprezentovat Španělsko. Měl jsem velkou chuť a jsem nadšený, že se mi to povedlo," uvedl Bojan. "Důležité bylo debutovat. Kdybych dal gól, bylo by to pro mě asi příliš." Nevšední byl zápas také pro Davidu Villu, který vstřelil dvě branky, čímž se v historické tabulce střelců španělské reprezentace dostal na 7.místo před Zarru. Zároveň se vyrovnal Michelovi. Pouhé dva přesné zásahy ho dělí od Julio Salinase, tři od Alfreda di Stéfana. V 38 střetnutích za národní tým dal El Guaje 21 gólů. "Není snadné dosáhnout tolika branek. Chci se i nadále zlepšovat, střílet další góly a přepisovat s reprezentací historii. Jsem šťastný, že se mi střelecky daří, protože z toho je útočník živ," prohlásil forvard Valencie.