Španělsko forever...

Sporting - Barcelona 1:6

22. září 2008 v 15:33 | wendulka |  ŠPANĚLSKÁ LIGA
Barcelona zesměšnila Sporting šestigólovým přídělem na stadionu El Molinón. Domácí doplatili na vyloučení Gerarda, po kterém se z utkání stala exhibice Blaugranas. Nováček z Gijónu si tak musí na první prvoligové body počkat minimálně do středy, kdy se hraje čtvrté kolo.
Ani absence Thierry Henryho nepomohla do základní sestavy Bojanu Krkicovi, na hřišti naopak nechyběl od první minuty další mladík Sergio Busquets.
Sporting ukázal bojovnost, ale nic víc. Obrana byla lehce prostupná, střed hřiště neexistoval. Barcelona tak byla od úvodního hvizdu pánem na hřišti, první změna skóre přišla ve 27.minutě. Andrés Iniesta nacentroval a Xavi hlavičkou z malého vápna poslal Barcu do vedení, které nedlouho na to zdvojnásobil Samuel Eto'o. Kamerunec na brankové čáře prodloužil do sítě Puyolovu hlavičku po rohovém kopu Xaviho.
Po změně stran kopali hosté další roh, který si srazil do vlastní branky Jorge. Maldonado rychle snížil, ale veškeré naděje domácích zhasly po vyloučení Gerarda v 56.minutě. Barcelona dokázala početní výhodu využít hned třikrát. V 70.minutě našel Messi povedenou přihrávkou Iniestu, jenž sám před Sergio Sánchezem nezaváhal. O 15 minut později se trefil sám Messi, z voleje zvýšil na 5-1. Argentinec přidal vzápětí svůj druhý přesný zásah. Bojan s Xavim rozebrali domácí obranu a Messi hlavou rozvlnil síť.
Barcelona dala zapomenout na střelecká trápení z prvních dvou kol, naopak Sporting stále nejeví známky prvoligového života.
Střídání hostujícího týmu
67'BojanEto'o
70'GudjohnsenKeita
81'Martín CáceresBusquets