Španělsko forever...

španělsko - chile 3:0 !!!!

20. listopadu 2008 v 12:16 | wendulka |  ☺ Španělská reprezentace
Španělské reprezentační mužstvo zakončilo rok 2008 stylově - vítězstvím. Chile si z Villarrealu odvezlo třígólový příděl, kromě tradičních střelců Davida Villy a Fernanda Torrese se prosadil také Santi Cazorla.
Del Bosqueho výběr tak protáhl sérii bez porážky na 28 utkání.
První šance na sebe nenechala dlouho čekat, v první minutě ji měl Villa po pasu Fabregase, ale Claudio Bravo byl pozorný. Hosté zahrozili střelou Orellana, která však prostor mezi třemi tyčemi nezasáhla.
Přestože se jednalo o přátelský duel, měl zápas vysoké nasazení, Chile dokazovalo, že jde pod vedením Marcela Bielsy nahoru. Do vedení šli přesto domácí, když Riera přihrál pád v pokutovém území, rozhodčí nařídil penaltu, kterou David Villa s přehledem proměnil.
Konec prvního poločasu patřil znovu Villovi, nejprve nedosáhl na Rierův pas, aby minutu nato orazítkoval břevno.
Do druhého dějství nastoupila La Roja s Pepe Reinou v brance, Marchenou v obraně a Cazorlou v záloze. Na lavičce tak zůstali Casillas, Puyol a Senna.
Ve skvělém utkání pokračoval David Villa, jenž krátce po změně stran protáhl Brava. V 63.minutě pálil těsně vedle pravé tyče Santi Cazorla, o chvíli později se už skóre měnilo. Xavi zakončil skvělý průnik z vlastní poloviny hřiště přihrávkou na Torrese, El Nińo si pohrál s obráncem a střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři šanci.
Poté se na hřiště dostal i debutant Fernando Llorente, jenž se mohl po deseti minutách zapsat do střelecké listiny, ale po nádherné akci po ose Xavi-Torres-Fabregas-Cazorla z malého vápna minul branku.
Krátce před konečným hvizdem upravil na konečných 3-0 tečovanou střelou Santi Cazorla.
Chile se ukázalo v dobrém světle, ale na opět výborně hrající Španěly to nestačilo. Skvělý rok tak dostal z pohledu domácích tu nejlepší možnou tečku.
Španělsko: Casillas (46.Reina); Sergio Ramos (61.Arbeloa), Albiol, Puyol (46.Marchena), Capdevila; Senna (46.Cazorla), Xabi Alonso, Fabregas, Xavi (70.Llorente), Riera a Villa (57.Fernando Torres).
Chile: Claudio Bravo; Cristian Alvarez, Ponce, Fuentes, Tello; Carmona, Isla, Matías Fernández, Orellana; Humberto Suazo (78.Jorge Valdivia) a Alexis Sánchez.
Branky: 37.Villa (pen.), 66.Torres, 86.Cazorla