Španělsko forever...

HATTRICK 07/2008 (červenec)

David Villa - rozhovor

11. července 2008 v 12:12 | wendulka

Fabregas - rozhovor (penalty)

11. července 2008 v 12:10 | wendulka

Jiné články

11. července 2008 v 12:08 | wendulka

POTLESK PRO PORAŽENÉHO

SOUBOJ TITÁNŮ

5 důvodů proč jsou Španěné mistry Evropy

11. července 2008 v 12:04 | wendulka
Příčiny, proč Španělsko vyhrálo mistrovství Evropy, je ve skutečnosti víc - od Ikera Casillase až po Daniela Guizu, na každém postu měl tenhle tým hráče ve vrcholné formě. A to, že dohromady tyhle individuality tvořily sehraný tým, je zásluha trenéra Luise Aragonése. Hattrick se však pokusil najít pět klíčových bodů, jež dovedly nové mistry Evropy až na vrchol.
1. NAPROSTÁ PŘEVAHA
Může to zním trochu banálně, ale Španělé EURO vyhráli, protože byli opravdu nejlepší. Ve všem. Každý tým někdy ukázal slabinu, ale svěřenci Luise Aragonése se však nikdy - až na minutové vyjímky - nedostali pod tlak. Soupeři si nevěděli rady hlavně s jejich rotující zálohou, v níž všichni hráči patřili k nejschopnějším technikům na turnaji. ,,Vytvořili jsme si spoustu příležitostí, hráli jsme skvělý fotbal,´´ pochvaloval si ofenzivní smršť Cesc Fabregas.
2.BEZCHYBNÝ GOLMAN
Jeho spoluhráči předváděli nejlepší fotbal na šampionátu, hrnuli se dopředu a soupeře často po dlouhé pasáže nepustili k balonu. Přesto se mohli spolehnout na svého kapitána, který ojedinělé šance bezpečně vychytal. Během pěti zápasů, které Iker Casillas na EURO odehrál, pustil za svá záda jen dva góly. Celkové skóre jeho týmu - 12:3. ,,Když rozhodčí odpískal konec, pocítil jsem obrovskou radost. A taky obrovskou únavu,´´ ulevil si golman po finále.
3. PŘEKONANÉ TRAUMA
Ačkoli Španělsko pokaždé vstupovalo do velkých tunajů v roli jednoho z největších favoritů, nemohlo se dostat přes čtvrfinále. Naposledy se to smolařům z Pyrenejského poloostrova podařilo na mistrovství Evropy 1984, kdy někteří současní reprezentanti ještě ani nebyl na světě. Tentokrát se jim povedlo historikou kletbu konečně setřást, když porazili istry světa z Itálie. ,,Teď už je všechno možné,´´ vystihl význam překonání osudové překážky deník As.
4.DVA ZABIJÁCI
,,Každá tým hraje tak, jak hrají jeho útočníci,´´ Tvrdí český trenér Vlatimil Petržela. Pokud jeho poučka platí, není divu, že Španělé byli nejlepší. Žádný jiný tým se nemohl spolehnout na takovou dvojici, jakou představovali Fernando Torres a nejlepší kanonýr turnaje David Villa. Dohromady dali tihle dva polovinu gólů svého týmu. ,,Už úřed šampionátem jsem cítil, že jsem v nejlepší formě za celou kariéru,´´ pochvaloval si perfektní připravenost Villa.
5.HLADOVÝ RAMOS
Blonďatý krasavec byl možná největším objevem šampionátu. Podle toho, jaké ofenzivní výpady předváděl v semifinále proti Rusku, by se mohla vyučovat hra moderního krajního obránce.

Další články o Španělech

11. července 2008 v 11:37 | wendulka

Kouzelný dědek

Iker - speciální rukavice

11. července 2008 v 11:33 | wendulka

ZLATÉ RUKAVICE

Tajemství úspěchu Ikera Casillase nespočívá jen v tom, že má své protivníky dokonale přečtené. Španělský golman je napřed i v něčem jiném. Zavedl totiž do praxe revoluční novinku: rukavice se čtyřmi prsty.
Módní vynález mu zprvu měl jen pomoci z nouze. Brankář Realu Madrid si předloni totiž vykloubil prsteník na levé ruce a zafixoval si ho tak, že ho prostě a jednoduše připevnil k prostředníku. Potřeboval však vyřešit jeden problém - jak se vejít do rukavice?
,,Naštěstí mi firma během dvou dnů vyrobila speciální pár, takže jsem mohl nastoupit do zápasu,´´ vzpomíná Casillas. Postupem času zjistil, že se mu s kapsou na 2 prsty uprostřed chytá dobře, a proto u neobvyklé úpravy výstoje zůstal. ,,Teď už sice žádnou takovou rukavici nepotřebuju, ale přesto ji používám, protože mi pomáhá podávat co nejlepší výkony v tréninku i v utkáních,´´ tvrdí.
,,Jsem jako jeden z těch Simpsonů,´´ naráží na to, že komiksoví hrdinové ze Springfieldu mají rovněž jen čtyři prsty.
Někdy to však vypadá, jako kdyby měl spíše čtyři ruce....

Obrázky z HATTRICKU

11. července 2008 v 11:15 | wendulka

Maxi plakáty

11. července 2008 v 11:11 | wendulka

Konečně nový HATTRICK !!

11. července 2008 v 11:05 | wendulka
Takže, konečně vyšel nový HATTRICK, který se věnuje EURU a samozřejmě především španělské reprezentaci.....A pokud si ho nechcete, nebo nemůžete koupit, tak vám ukážeme všechny články, plakáty no a všechno o ŠPANĚLSKÉ FOTBALOVÉ REPREZENTACI !!
VIVA ESPAŇA !
 
 

Reklama