Španělsko forever...

○ KVALIFIKACE NA MS 2010

Nováčci v reprezentaci pro utkání s CHILE

15. listopadu 2008 v 22:05 | wendulka
Vicente del Bosque dnes v Las Rozas zveřejnil nominaci na středeční přátelské utkání proti Chile, které se odehraje ve Villarrealu. Novinkou je zařazení Juana Manuela Maty z Valencie a Fernanda Llorente z Athleticu.
Llorenteho spoluhráč Andoni Iraola naopak z Del Bosqueho výběru vypadl, stejně tak levý obránce Sevilly Fernando Navarro. Nucenou absencí je ta zraněného Andrése Iniesty z Barcelony.
S otazníkem byla účast Fernanda Torrese, Daniela Güizy a Sergio Ramose, kteří mají zdravotní potíže, ale nakonec ani jeden ze zmíněné trojice nechybí.

Kompletní nominace:
Brankáři: Casillas (Real Madrid) a Reina (Liverpool)
Obránci: Sergio Ramos (Real Madrid), Puyol (Barcelona), Marchena (Valencia), Albiol (Valencia), Juanito (Betis), Capdevila (Villarreal) a Arbeloa (Liverpool)
Záložníci: Cazorla (Villarreal), Xavi (Barcelona), Fabregas (Arsenal), Senna (Villarreal), Xabi Alonso (Liverpool), Riera (Liverpool) a Mata (Valencia)
Útočníci: Torres (Liverpool), Güiza (Fenerbahce), Villa (Valencia) a Fernando Llorente (Athletic)

fotky (španělsko - belgie)

17. října 2008 v 14:50 | wendulka

španelsko - belgie 2:1

17. října 2008 v 14:36 | wendulka

Španělsko v Belgii uspělo

Španělské reprezentační mužstvo se opět přiblížilo účasti na mistrovství světa 2010, když dokázalo v kvalifikačním duelu na belgické půdě získat všechny tři body.
Hrdinou utkání se stal kanonýr Valencie David Villa, jenž dal vítěznou branku v 88.minutě. La Roja přitom musela otáčet nepříznivý stav, protože Belgie se dostala zásluhou Soncka do rychlého vedení.
Inkasovaná branka v 7.minutě, kdy Sonck hlavičkoval do protipohybu Ikera Casillase, nebyla jedinou ranou pro Španělsko. Už v 15.minutě se zranil Fernando Torres, kterého vystřídal Cesc Fabregas. David Villa tak zůstal na hřišti jako jediný útočník. Belgie se toho snažila využít k navýšení skóre, ale nepovedlo se. A tak se objevil Iniesta.
Barcelonská hvězda se v 36.minutě prosadila nádhernou individuální akcí, kdy se Iniesta po pasu Fabregase dostal před obránce, aby si kličkou "na pětníku" přehodil míč z pravačky na levačku, čímž vyřadil ze hry brankáře Belgie, a vyrovnal. Podobný gól, jaký dal Emilio Butragueńo na San Bernabéu do sítě Cádizu. Nejen jeho fotbalové srdce muselo při akci čísla 6 zaplesat.
Ještě před odchodem do šaten měl šanci Villa, ale Stijnen zachránil.
V druhém poločase se hosté snažili strhnout vedení na svou stranu, domácím stačila remíza. Přesto mohli jít znovu do vedení, ale Puyol zachránil. V 88.minutě Del Bosqueho výběr dočkal, střídající Güiza našel centrem na druhou tyč Davida Villu, jenž neměl problém rozhodnout.
Španělsko tak vyhrálo už 27.zápas v řadě a zakončilo nejlepší rok ve své fotbalové historii stylově - výhrou.
Belgie: Stijnen; Vanden Borre (87.Gillet), Kompany, Van Buyten (46.Daems), Simons, Vermaelen; Fellaini, Witsel, Defour (73.Van Damme), Jan Vertonghen a Sonck.
Španělsko: Casillas; Sergio Ramos, Juanito, Puyol, Capdevila; Cazorla (65.Xabi Alonso), Marcos Senna, Xavi, Iniesta (85.Güiza); Villa a Fernando Torres (15.Fabregas).

branky: JUANITO, VILLA (penalta) A PUYOL =*

trénink španělské reprezentace (8.10.2008)

10. října 2008 v 14:21 | wendulka

nominace na zápas s belgií a estonskem

10. října 2008 v 13:58 | wendulka
Trenér španělského národního týmu Vicente del Bosque se rozhodl nahradit v nominaci na dvojzápas s Estonskem a Belgií v rámci kvalifikace o postup na MS 2010 zraněného Diego Capela Albertem Rierou z Liverpoolu.
Záložník Sevilly si poranil sval na pravé noze a ze soustředění už odcestoval domů. Podobný problém měl i Santi Cazorla, jenž je však podle posledních zpráv v pořádku.
Oproti minulému utkání se vracejí Fernando Torres, Alvaro Arbeloa a Carlos Marchena. Naopak chybí Bojan, který je s reprezentačním výběrem do 21 let.
Španělsko se střetne 11.října ve 21:45 v Tallinu s Estonskem, o čtyři dny později změří síly s Belgií v Bruselu, kde je výkop naplánován na 20:45.
Brankáři: Casillas, Reina
Obránci: Albiol, Arbeloa, Capdevila, Juanito, Marchena, Navarro, Puyol, Sergio Ramos
Záložníci: Xabi Alonso, Riera, Cazorla, Fabregas, Xavi, Iniesta, Iraola, Senna
Útočníci: Torres, Villa, Güiza