Španělsko forever...

Marcos Senna

Marcos Senna prodloužil ve Villarrealu

24. srpna 2008 v 19:06 | wendulka
Snaha tureckého Fenerbahce přetáhnout Marcose Sennu z Villarrealu skončila neúspěšně. 32letý záložník podepsal na El Madrigal vylepšený kontrakt. Po utkání s Udinese to oznámil prezident klubu Fernando Roig.
Smlouva byla prodloužena o rok, Senna tak zůstane členem posádky Žluté ponorky do 30.června 2011. Španělský mistr Evropy si polepší finančně, zvýšena byla také výkupní klauzule, která má nyní hodnotu rovných 100 milionů eur.
"Rozhodli jsme se prodloužit Marcosovi smlouvu, protože je pro nás bezpochyby velice důležitým hráčem. Hráčem, kterého Villarreal potřebuje, aby mohl nadále růst. Proto došlo k vylepšení kontraktu a zvýšení výkupní klauzule. Díky tomu se vše vyjasnilo a všechny strany jsou spokojené," uvedl Roig.
Nadšený byl také Senna: "Vždy jsem říkal, že chci zůstat tady. Z prodloužení kontraktu, který mi umožní setrvat ještě tři roky, jsem velice šťastný. Jediné, na co ťed myslím, je, abych týmu pomohl prožít úspěšnou sezónu."

1 fotenka

9. července 2008 v 13:29 | wendulka

možnost přestupu do Arsenalu

3. července 2008 v 19:16
Marcos Senna během evropského šampionátu upoutal pozornost zástupců řady předních klubů a zájem o něho má například londýnský Arsenal. Ten ovšem čekají složitá jednání, která dost možná ani nezačnou - Senna totiž na přestup nemyslí a hodlá podepsat novou smlouvu s Villarrealem...

"Minulé úterý jsem se sešel s předsedou Villarrealu a jednali jsme o prodloužení smlouvy o dva roky. V klubu jsem od roku 2002, kdy jsem přišel z Brazílie. Dali mi příležitost a teď bych jim to chtěl vrátit. Ale v tuto chvíli chci odpočívat. Jsem na dovolené a věřím, že si pořádně odpočinu," prohlásil španělský reprezentant v rozhovoru pro Globo.

Arsenal v létě opustil Mathieu Flamini a Senna by mohl zaujmut jeho místo. Rodákovi z Brazílie bude příští měsíc již 32 let a do Villarrealu přišel v roce 2002.

Senna za sebou má zatím nejlepší sezonu své kariéry a jenom těžko jí bude překonávat. V Primera Division výraznou měrou pomohl Villarrealu ke konečnému druhému místu a vysloužil si pozvánku na evropský šampionát. Na něm se stal jednou z nějvětších hvězd a přispěl k celkovému triumfu Španělska.

životopis + EURO 2008

1. července 2008 v 21:43
Širší fotbalová veřejnost ho příliš nezná a jeho zařazení do základní sestavy bylo možná překvapením.
Celým jménem Marcos Senna da Silva začínal ve své rodné Brazílii v Rio Brancu, tam byl tři roky a poté se každý rok stěhoval. Prošel přes Américu, Corinthians, Juventude nebo Sao Caetano. Odtud zamířil do Španělska a chvíli se zde zabydloval.
Nyní je ve Villarealu již šestým rokem a fanoušci si jej nemohou vynachválit. Za své letošní výkony si nominaci určitě zaslouží. Celou letošní sezonu hrál stabilně ve středu zálohy Villarealu a byl to právě on, kdo žluté ponorky vytáhl až na druhé místo.
Nehraje možná tak technicky a nevymýšlí různé finty, jako třeba Fabregas, ale to nahrazuje svou neuvěřitelnou bojovností a zarputilostí. Právě mladého Cesca Fabregase vyřadil ze základní sestavy a hvězda z Arsenalu jen sedí na lavičce.
Jednatřicetiletý Brazilec tak hraje pravděpodobně svoji životní sezonu a chtěl by ji zakončit titulem pro mistra Evropy.

nejšťastnější moment kariéry

1. července 2008 v 21:14
Nezapomenutelnou noc před sebou má Španělsko, které po výhře nad Německem získalo titul mistra Evropy. Velkou zásluhu na tom měli i Marcos Senna a Santi Cazorla...

"Zasloužili jsme si vyhrát. Tohle je nejšťastnější moment mé fotbalové kariéry. Jsem rád, že jsme vyhráli a nemohu se dočkat oslav s ostatními," řekl po zápase šťastný Senna.

Záložník Villarrealu byl v průběhu celého turnaje dost možná nejdůležitější postavou týmu Luise Aragonese. Senna výborně plnil roli defenzivního štítu a má velkou zásluhu na tom, že Španělsko ve vyřazovací fázi neinkasovalo ani jednu branku.

Villarreal měl ve španělské reprezentaci tři zástupce, vedle Senny jimi byli Joan Capdevila a Santi Cazorla. "Je to unikátní, historický úspěch. Přijel jsem pomoci a tvrdě pracovat. Věřil jsem si a všechno šlo dobře," prohlásil Cazorla.
 
 

Reklama