☺ Španělská reprezentace

shodnocení roku 2008

3. ledna 2009 v 14:04 | wendulka
Tak myslím, že rok 2008, byl velmi velmi podařený !!!!!
PO 44 lelech konečně španělská reprezentace prolomila smůlu a získala TITUL MISTRŮ EVROPY !!!!!
Pro mě osobně, EURO bylo asi největším fotbalovým zážitkem za celý život !!!
Fotbal, který španělé hráli byl porstě úžasný a vyhráli naprosto správně!!!!
jedniným pro mě negativem, je odchod Luise Aragonése....Každý ho hodnotí jinak, někteří ho nemlžou vystát, ale podívejte co dokázal !!! Přesto, že jsem ho měla ráda, tak jeho nástupci (Vicente del bosgquemu) přeju hodně štěstí a mnoho úspěchů !!!
EURO už je půl roku pryč, ale ty zážitky, ta radost, ty oslavy, nato nikdy nezapomenu!!!
Teď je před náma, ale další cesta a to je MiSTROVSTVÍ SVĚTA!!!
myslím si, že současný tým má i na světový titul, ale to je ještě hodně daleko !!!!!!!!

20. listopadu 2008 v 12:16 | wendulka
Španělské reprezentační mužstvo zakončilo rok 2008 stylově - vítězstvím. Chile si z Villarrealu odvezlo třígólový příděl, kromě tradičních střelců Davida Villy a Fernanda Torrese se prosadil také Santi Cazorla.
Del Bosqueho výběr tak protáhl sérii bez porážky na 28 utkání.
První šance na sebe nenechala dlouho čekat, v první minutě ji měl Villa po pasu Fabregase, ale Claudio Bravo byl pozorný. Hosté zahrozili střelou Orellana, která však prostor mezi třemi tyčemi nezasáhla.
Přestože se jednalo o přátelský duel, měl zápas vysoké nasazení, Chile dokazovalo, že jde pod vedením Marcela Bielsy nahoru. Do vedení šli přesto domácí, když Riera přihrál pád v pokutovém území, rozhodčí nařídil penaltu, kterou David Villa s přehledem proměnil.
Konec prvního poločasu patřil znovu Villovi, nejprve nedosáhl na Rierův pas, aby minutu nato orazítkoval břevno.
Do druhého dějství nastoupila La Roja s Pepe Reinou v brance, Marchenou v obraně a Cazorlou v záloze. Na lavičce tak zůstali Casillas, Puyol a Senna.
Ve skvělém utkání pokračoval David Villa, jenž krátce po změně stran protáhl Brava. V 63.minutě pálil těsně vedle pravé tyče Santi Cazorla, o chvíli později se už skóre měnilo. Xavi zakončil skvělý průnik z vlastní poloviny hřiště přihrávkou na Torrese, El Nińo si pohrál s obráncem a střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři šanci.
Poté se na hřiště dostal i debutant Fernando Llorente, jenž se mohl po deseti minutách zapsat do střelecké listiny, ale po nádherné akci po ose Xavi-Torres-Fabregas-Cazorla z malého vápna minul branku.
Krátce před konečným hvizdem upravil na konečných 3-0 tečovanou střelou Santi Cazorla.
Chile se ukázalo v dobrém světle, ale na opět výborně hrající Španěly to nestačilo. Skvělý rok tak dostal z pohledu domácích tu nejlepší možnou tečku.
Španělsko: Casillas (46.Reina); Sergio Ramos (61.Arbeloa), Albiol, Puyol (46.Marchena), Capdevila; Senna (46.Cazorla), Xabi Alonso, Fabregas, Xavi (70.Llorente), Riera a Villa (57.Fernando Torres).
Chile: Claudio Bravo; Cristian Alvarez, Ponce, Fuentes, Tello; Carmona, Isla, Matías Fernández, Orellana; Humberto Suazo (78.Jorge Valdivia) a Alexis Sánchez.
Branky: 37.Villa (pen.), 66.Torres, 86.Cazorla

dnes od 22:00 ŠPANĚLSKO - CHILE

19. listopadu 2008 v 17:05 | wendulka
Španělsko chce v přátelském utkání proti Chile zakončit historický rok 2008 dalším vítězstvím.
Titul mistrů Evropy, 27 neprohraných zápasů v řadě a předváděná hra, kterou mnoho trenérů dává svým svěřencům jako ukázku moderního fotbalu. Takový byl letošní rok pro La Roju.
Přestože se nejedná o kvalifikační duel, postaví Vicente del Bosque silnou sestavu. V té budou chybět David Silva a Andrés Iniesta, které vyřadila ze hry zranění. Jejich posty na krajích záložní řady podle všeho zaujmou Albert Riera z Liverpoolu a Cesc Fabregas z Arsenalu. Další změna by mohla přijít v obraně, kde se bude kopírovat situace z klubové úrovně, a sice že Carlose Marchenu nahradí ve stoperské dvojici vedle Carlese Puyola Raúl Albiol.
Nejistý je start útočníka Fernanda Torrese, jenž je krátce po zranění. Menší zdravotní potíže má i Daniel Güiza, forvard Fenerbahce Istanbul, které vede Del Bosqueho předchůdce na lavičce Španělska Luis Aragonés.
Svého debutu v seniorské reprezentaci by se mohli dočkat Fernando Llorente a Juan Manuel Mata, nováčci v nominaci.
Bude to vůbec poprvé, kdy El Madrigal uvidí zápas národního týmu. Fanoušci Villarrealu by mohli vidět v akci až čtyři "své" fotbalisty, v řadách domácích Cazorlu, Capdevilu a Sennu, v dresu Chile pak Matíase Fernándeze.
Chile, v současné době 35.mužstvo světového žebříčku, se drží na čtvrté pozici jihoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010. Pokud by toto postavení udrželo, znamenalo by to postup. Výběr Marcela Bielsy dokázal v Santiagu porazit i silnou Argentinu 1-0, středeční duel proto nabídne zajímavé srovnání kontinentů.
Souboj začíná ve 22 hodin pod vedením gruzinského rozhodčího George Vadachkorii.
Pravděpodobné sestavy:
Španělsko: Casillas; Sergio Ramos, Albiol, Puyol, Capdevila; Cesc, Marcos Senna, Xavi, Riera; Villa a Torres.
Chile: Bravo; Cristián Alvarez, Ponce, Fuentes, Isla; Carmona, Tello, Matías Fernández, Alexis Sánchez; Orellana a Humberto Suazo.

18. října 2008 v 19:06 | wendulka

tiskovka (cesc, iker,nando a vincente del bosque)

17. října 2008 v 14:29 | wendulka

spain !!! proste 4ever

17. září 2008 v 19:22 | wendulka

Španělsko - Arménie 4:0

14. září 2008 v 10:39 | wendulka
Rekord Španělska, debut Bojana a posun Villy... Španělsko se vítězstvím nad Arménií stalo rekordmanem v počtu neprohraných kvalifikačních utkání v řadě. Bojan Krkic nastoupil v reprezentačním dresu poprvé a David Villa se dvěma góly posunul na sedmé místo historické tabulky španělských střelců. Už 37 kvalifikačních duelů čeká La Roja na přemožitele. O jeden zápas tak Španělé překonali rekord, který dosud patřil Německu. Posledním, kdo získal skalp Španělska v utkání tohoto typu, bylo Dánsko, které 31.března 1993 zvítězilo v rámci kvalifikaci o postup na mistrovství světa 1994 1-0. Španělská reprezentace také drží šňůru 25 neprohraných soutěžních či přátelských utkání. Navíc posledních 618 minut neinkasovala. Všechny série budou moci být prodlouženy 11.října, kdy se La Roja utká s Estonskem. Vysněného debutu v národním dresu se dočkal 18letý barcelonský mladíček Bojan Krkic, jenž se na hřiště dostal v 65.minutě. Nechybělo mnoho a mohl se zapsat do listiny střelců. "Jsem šťastný, splnil se mi sen. Vždy jsem měl jasno, že chci reprezentovat Španělsko. Měl jsem velkou chuť a jsem nadšený, že se mi to povedlo," uvedl Bojan. "Důležité bylo debutovat. Kdybych dal gól, bylo by to pro mě asi příliš." Nevšední byl zápas také pro Davidu Villu, který vstřelil dvě branky, čímž se v historické tabulce střelců španělské reprezentace dostal na 7.místo před Zarru. Zároveň se vyrovnal Michelovi. Pouhé dva přesné zásahy ho dělí od Julio Salinase, tři od Alfreda di Stéfana. V 38 střetnutích za národní tým dal El Guaje 21 gólů. "Není snadné dosáhnout tolika branek. Chci se i nadále zlepšovat, střílet další góly a přepisovat s reprezentací historii. Jsem šťastný, že se mi střelecky daří, protože z toho je útočník živ," prohlásil forvard Valencie.

Preview: Španělsko-Arménie

10. září 2008 v 15:33 | wendulka
Zápasem proti Arménii pokračuje pro výběr Vicente del Bosqueho kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010. Španělští reprezentanti by rádi navázali na výhru s Bosnou. "Arménie má své kvality, je to nepříjemný a agresivní soupeř. Ve svém kádru má rychlé a šikovné hráče, přesto jsme favorité a měli bychom zvítězit," ví Del Bosque, který nechtěl prozradit sestavu. "Máme několik možností, definitivně se rozhodnu až po posledním tréninku." Nominace se neliší od té, kterou bývalý kouč Realu Madrid složil pro první kvalifikační duel. Přesto se očekává, že oproti utkání s Bosnou nahradí v základní sestavě Cesca Fabregase Santi Cazorla z Villarrealu. Další novinkou by mělo být zařazení Xabi Alonsa na pozici Marcose Senny. Na levé straně záložní řady podle všeho nebude i přes kritizovaný výkon proti Bosně chybět Diego Capel. Španělská reprezentace neinkasovala už 528 minut, o prodloužení této doby se bude snažit Iker Casillas, tentokrát už s tradičním číslem jedna. Hosté přijedou s defenzivní taktikou, kterou podtrhuje rozestavení s pěti obránci. Hlavní starostí trenéra Jana Poulsena je absence Arzumanyána. Španělsko může překonat rekord Německa, které neprohrálo 24 kvalifikačních zápasů v řadě. Nedojde-li dnes na stadionu Carlos Belmonte k velkému překvapení, La Roja tuto cifru o jedno utkání navýší. Zvlášní příchuť bude mít zápas pro Andrése Iniestu, jenž v Albacete s fotbalem začínal, než přestoupil do Barcelony. Souboj začíná ve 22 hodin a bude ho řídit Tony Asumaa z Finska. Pravděpodobné sestavy: Španělsko: Casillas; Sergio Ramos, Puyol, Albiol, Capdevila; Iniesta, Xabi Alonso, Xavi, Cazorla, Capel a Villa. Arménie: Berezovsky; Hovsepyán, Arakeyan, Tateosyán, Arakelyán, Mkrtchyan; Pachajyán, Voskanyán, Karamyán, Mkhitaryán a Manucharyán.

Španělé vstoupili do kvalifikace výhrou

Španělská reprezentace si poradila v prvním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa 2010 s Bosnou a Hercegovinou. Jediný gól dal David Villa.
Zápas se hrál na těžkém terénu, přesto ho měla La Roja pod kontrolou od úvodních minut. I přes převahu však nepřicházely gólové šance. Skóre se tak mohlo poprvé pohnout na stranu hostů zásluhou Miratovice, ale Casillas hrající s netradičním číslem 12 pohromě zabránil.
Postupem času začalo být rušno i před brankářem Bosny a Hercegoviny, ale hlavička Xaviho ani střela Senny, která orazítkovala břevno, stav nezměnily. Rozhodčí navíc upřel Španělsku penaltu za ruku Damjanovice.
Druhý sporný moment už sudí nepřehlédl, za zákrok na Diego Capela se pokutový kop kopal. David Villa ale zamířil vedle. V samotném závěru první půle ještě Edin Džeko, bývalý hráč Teplic, ve velké šanci zbytečně přihrával.
Druhý poločas se domácí zlepšili, úvodní branka tak byla otázkou času. Iniesta ani Ramos jí ještě nedosáhli, povedlo se to až v 57.minutě Davidu Villovi, kterého poslal krásným pasem za obranu Cesc Fabregas, kanonýr Valencie obešel brankáře a téměř z nulového úhlu rozvlnil síť.
Žádná z dalších příležitostí se neujala, Španělsko tak vstoupilo do kvalifikace povinným vítězstvím, které mohlo být i vyŕaznější.
Španělsko: Casillas; Sergio Ramos, Puyol, Albiol, Capdevila; Senna, Xavi, Iniesta, Cesc (65.Xabi Alonso), Capel (72.Cazorla) a Villa (84.Guiza).
Bosna a Hercegovina: Hasagic; Berberovic (65.Ibisevic), Radeljic, Damjanovic (81.Ibricic), Nadarevic, Salihovic; Rahimic, Muratovic, Misimovic, Vladavic a Dzeko (84.Pjanic).
Branka: 57.Villa
Počet diváků: 32 000

mix fotek (tiskovka,trénink)

6. září 2008 v 14:43 | wendulka

Preview: Španělsko-Bosna a Hercegovina

6. září 2008 v 14:26 | wendulka
Španělskou reprezentaci dnes čeká první ostrý zápas pod vedením Vicente del Bosqueho. Vstupuje do kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010 soubojem s Bosnou a Hercegvinou.
V Murcii, kde se zápas od 22 hodin odehraje, je o Del Bosqueho výběr obrovský zájem, poslednímu tréninku přihlíželo deset tisíc fanoušků, další stovky vítaly hráče po příletu, hlavní pozornost na sebe strhával Iker Casillas, jenž dnes nastoupí v národním dresu po 84.
Del Bosque vychází ze "zlaté" sestavy svého předchůdce Luise Aragonése, ve které je však nucen udělat tři změny. Zatímco v Prateru hrál na hrotu útoku Fernando Torres, protože zraněný Villa nemohl nastoupit, dnes je situace přesně opačná a tím, kdo absentuje, je El Nińo. Zdravotní potíže vyřadily z nominace i Davida Silvu, jehož nahradí mladík ze Sevilly Diego Capel. Poslední změna se týká stoperské dvojice, kde nebude kvůli potížím s kotníkem Puyolovým společníkem Carlos Marchena, nýbrž jeho spoluhráč z Valencie Raúl Albiol.
Debutu za španělskou seniorskou reprezentaci by se mohl dočkat Bojan, kterého chtělo "přetáhnout" do svých řad Srbsko, sám 18letý útočník se však prohlásil za Španěla. "Bojanův debut není prvořadým cílem. Je jedním z hráčů, které máme k dispozici. Použijeme ho, pokud to bude potřeba," uvedl Del Bosque.
Hosté přijedou bez dvou důležitých hračů-obránců Mirko Hrgovice a Sasi Papace. Přesto jejich trenér Miroslav Blazevic věří v překvapení: "Španělsko je velice silné, o tom není pochyb. Mám ale pocit, že můžeme dosáhnout dobrého výsledku. Je logické, že máme ze zápasu mírné obavy, protože Španělé jsou lepší než my. Také je logické, že nastoupíme opatrně, protože každá chyba by mohla být ta rozhodující."
Utkání bude na stadionu Nueva Condomina řídit Skot Craig Thomson.
Španělsko: Casillas; Sergio Ramos, Albiol, Puyol, Capdevila; Cazorla, Senna, Iniesta, Xavi, Capel a Villa.
Bosna a Hercegovina: Brasnic; Bajic, Nadarevic, Spahic; Berberovic, Pjanic, Damjanovic, Sabic; Misimovic, Ibricic a Muslimovic.

Torrese nahradil KRTIČ

2. září 2008 v 20:02 | WENDULKA
Na dvojzápas fotbalové reprezentace byl kvůli zranění liverpoolského kanonýra Fernanda Torrese donominován mladičký útočník hájící barvy Barcelony - Bojan Krkič. Bývalý útočník Atlética Madrid si totiž v zápase s Aston Villou poranil zadní stehenní sval, kde má podle prvních vyšetření malou trhlinku. Reprezentaci bude chybět v následujích zápasech proti Arménii a Bosně, celkem se doba rekonvalescence odhaduje na 2 týdny.