Španělsko forever...

Xavi Hernandéz

=oD

24. srpna 2008 v 19:16 | wendulka

Ikonka - xavi

24. srpna 2008 v 19:15 | wendulka

a xavi podruhé

10. července 2008 v 20:07 | anýsek

xaviiiiii:D

10. července 2008 v 20:03 | anýsek
s Messim:)

Fotka

9. července 2008 v 13:29 | wendulka

Xavi Hernández by rád ještě titul mistra světa

5. července 2008 v 11:32 | wendulka
I když se nejčastěji v souvislosti s titulem Španělů na fotbalovém mistrovství Evropy hovořilo o Torresovi, Casillasovi či Villovi, odborníci za hlavního strůjce úspěchu určili 28letého středního záložníka Xaviho Hernándeze Creuse a vyhlásili jej nejlepším hráčem EURO 2008.
Jen 170 centimetrů vysoký chlapík s uhrančivým pohledem byl všude a u všeho. Jen namátkou: vstřelil důležitý první semifinálový gól do sítě Rusů a ve finále poslal nádhernou uličku Torresovi, který přesnou přihrávku proměnil ve vítěznou trefu.
"Gól Rusům byl mým nejdůležitějším v reprezentaci. Ale já jich zase tak moc nedal, jen osm, takže třeba ještě nějaký přijde," říkal skromně po famózním semifinálovém vítězství. "Máme skvělý tým, v němž jsou špičkoví hráči. Není pak těžké hrát dobrý fotbal a bavit jím sebe i diváky. Léta se o španělském národním týmu pochybovalo, ale teď jsme dokázali, jak se umíme dát dohromady a jít spolu za svým cílem," dodal.
Narážel tím na kritiku, že řevnivost mezi Barcelonou a Realem Madrid nikdy nedá hráče obou gigantů natolik dohromady, aby vytvořili jednolitý celek. "Všechna ta čtvrtfinálová prokletí a řeči o tom, jak to mezi námi nefunguje, jsme poslali k čertu," zvýšil hlas jinak tichý Xavi Hernández.
Trenér Luis Aragonés Xavimu svěřil dirigentskou taktovku a na lavičku posadil Fábregase i Xabiho Alonsa. "Xavi mi nejlépe zapadá do koncepce hry středové řady. Je velice rychlý, má přehled, přesnou přihrávku a dvoje plíce, takže je z této trojice nejlepší i v obraně. Je pro mne první volbou," vysvětlil kouč, proč dostává přednost režisér FC Barcelona, jejíž dres obléká od 11 let.
"Po čtyřiačtyřiceti letech jsme navázali na generaci našeho trenéra Aragonése. Sám jsem s Barcelonou vyhrál Ligu mistrů, teď máme titul mistrů Evropy. Zbývá tedy jediná meta: titul mistrů světa," vyřkl výzvu Xavi Hernández. "Mužstvo má perspektivu, ještě víc vyzraje a za dva roky můžeme zvednout nad hlavu po té letošní stříbrné i tu zlatou trofej," přál si rodilý Katalánec, jenž měl dosud ve sbírce také zlato z MS týmů do 20 let z roku 1999 a stříbro z OH 2000.
PROČ NE! TŘEBA V ROCE 2010 BODOU ŠPANĚLÉ OPĚT ZVEDAT TRFEJ NAD HLAVU:-) NO NECHME SE PŘEKVAPIT, KAŽDOPÁDNĚ TÝM NA TO MAJÍ!!!!!!!!!!!!

Xavi - foto

5. července 2008 v 11:28 | wendulka

rozhovor se Xavim

5. července 2008 v 11:14 | wendulka

Xavi: Naše vítězství je dobré pro fotbal

Španěl Xavi byl zvolen nejlepším fotbalistou letošního evropského šampionátu, ale tvrdí, že stejně tak se jím mohl stát kterýkoliv jeho spoluhráč. Zprávu přinesla ve středu agentura Reuters.
"Španělské vítězství na mistrovství Evropy udělalo fotbalu dobrou službu," řekl španělský záložník Xavi deníku El País. Hned devět hráčů španělského mužstva se dostalo do třiadvacetičlenného výběru turnaje. Sportovní komise UEFA pochválila Španělsko za otevřené a útočné pojetí hry.

"Ocenili celé naše mužstvo a já jsem byl ten šťastlivec, kterého vybrali jako nejlepšího. Ale klidně to mohl být někdo další z našeho mužstva," tvrdil Xavi.

Barcelonský záložník připravil i jediný gól finále, když vyslal kolmici na Torrese a ten si poradil se dvěma obránci i brankářem Lehmannem. Xavi Hernández však chválí především kouče Aragonése. "Zaslouží si uznání, tenhle tým tvořil dlouho a zvolil pro nás ideální styl hry, se kterým jsme vyhráli. Myslím, že fotbalu jsme prokázali dobrou službu, protože jsme ukázali, že když máte talent, můžete vyhrát," dodal Xavi.

Xavi vybrán nejlešpím hráčem

1. července 2008 v 21:21
Španělsko po 44 letech triumfovalo na evropském šampionátu a není tak překvapením, že nejlepší hráč celého turnaje vzešel právě z jeho týmu. Technická komise UEFA toto ocenění udělila Xavimu...

28letý záložník Barcelony nastoupil k pěti zápasům šampionátu, celkem odehrál 364 minut a dal jednu branku.
Výběr nejlepších hráčů ME 2008:
Brankáři: Gianluigi Buffon (Itálie), Iker Casillas (Španělsko), Edwin van der Sar (Nizozemsko)
Obránci: Bosingwa (Portugalsko), Philipp Lahm (Německo), Carlos Marchena (Španělsko), Pepe (Portugalsko), Carles Puyol (Španělsko), Jurij Žirkov (Rusko).
Záložníci: Hamit Altıntop (Turecko), Luka Modrić (Chorvatsko), Marcos Senna (Španělsko), Xavi Hernández (Španělsko), Konstantin Zyrjanov (Rusko), Michael Ballack (Německo), Cesc Fábregas (Španělsko), Andrés Iniesta (Španělsko), Lukas Podolski (Německo), Wesley Sneijder (Nizozemsko).
Útočníci: Andrej Aršavin (Rusko), Roman Pavljučenko (Rusko), Fernando Torres (Španělsko), David Villa (Španělsko)

Životopis

1. července 2008 v 18:53 | wendulka
Celé jméno: Xavi Hernandéz Creus
Místo narození: Terrasa (Barcelona), Španělsko
Datum narození: 25. ledna 1980
Výška: 170 cm
Váha: 69 kg
Číslo dresu: 6
Debut v FCB: 19.8.1998
Pozice: střední záložník
Úspěchy:
FC Barcelona
La Liga 1998/99, 2004/05, 2005/06
Španělský superpohár 2005/06, 2006/07
Liga mistrů 2005/06
Charakteristika:
Oblíbený u fanoušků, inteligentní, elegantně nakládá s míčem a hlavně je precizní. Pracuje pro jen a jen pro tým. Takticky vyspělý, skvěle organizuje hru ve středu pole, kde nastupuje. Pro příchozí hráče je tím prvním, kdo s nimi naváže kontakt a pomůže jim v začátcích. Je důležitý pro tým hlavně po psychické stránce.
Biografie:
Xavi Hernandéz Creus, více známý jako Xavi, se narodil 25.ledna 1980. Xavi přišel do mládežnického týmu Barcy v době, kdy mu bylo 11 let. Ve všech mládežnických kategoriích se prezentoval velmi dobrými výkony a v sezoně 1997/98 už se dostal do B-týmu Barçy. To hrál B-tým Segunda Division.
Jeho debut v prvním týmu Barçy následoval jen o rok později ve španělském poháru proti týmu Realu Mallorca. Hned ve svém prvním zápase se mladý Xavi prosadil střelecky, čímž se může pyšnit málokterý fotbalista. V této sezoně Barça vybojovala španělský titul a Xavi na tom měl nemalou zásluhu. Sezona 1999/00 byla pro Xaviho ještě větší výzvou, protože musel nahradit zraněnou hrající legendu, kterou byl Josep "Pepe" Guardiola. Po odchodu Guardioly Xavi přijal jeho pozici a byl hlavním tmelícím prvkem mužstva. Určitě není bez zajímavosti, že právě Xavi je ten, kdo nejvíce pomáhá novým hráčům co nejrychleji se aklimatizovat v Barceloně.
Xavi reprezentoval Španělsko na světových šampionátech v Japonsku a Koreji v roce 2002, na MS 2006 v Německu i na Euru 2004 v Portugalsku. Bohužel zatím nedosáhl se seniorským týmem žádného výraznějšího úspěchu.
Xavi každý zápas dokazuje, že má na hřišti dokonalý a nenahraditelný přehled a skvělé přihrávky, jejichž úspěšnost je ve statistikách takřka nepřekonatelná. Xavi je velkým vzorem pro bezpočet barcelonských odchovanců. Od počátku kariéry v jeho srdci není místo pro jiný klub, než je Barça a věřme, že tomu tak zůstane až do konce kariéry. Španěl je jedním z nejpodceňovanějších hráčů na světě. Je skromný, ambiciózní, pracovitý a zcela oddaný barcelonským barvám. Obdržel už spoustu velmi lukrativních nabídek na odchod z Barçy, ale žádnou nevyužil a vždy se rozhodl zůstat v klubu jeho srdce. Je velkým miláčkem fanoušků, což je naprosto pochopitelné.
V sezoně 2004/05 vybojoval se svými spoluhráči po dlouhých a mnohdy těžkých šesti letech mistrovský titul do Barcelony a jeho výkony byly pro mužstvo naprosto neocenitelné a klíčové. V sezoně 2005/06 to se svými spoluhráči zopakoval, i když je nutno podotknout, že kvůli zranění kolene, které ho vyřadilo na velkou část roku, nebyl jeho podíl takový jako v sezoně předešlé. Xavi je sice postavou malý, ale výkony se už v současné době dá počítat za jednu z legend, které kdy oblékly krásný červenomodrý dres.
 
 

Reklama